X
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 
Galeria Łazienki, ceramika łazienkowa
 

Tytuł:  Dobieramy kolory do specyfiki pomieszczenia
Autor:  Izabela Boublej
Źródło:  Izabela Boublej
Zobacz wszystkie galerie

Więcej zdjęć

Zdjęcie pochodzi z artykułu:
przedpokój

Dobieramy kolory do specyfiki pomieszczenia

W procesie urządzania domu czy mieszkania jedną z głównych ról bez wątpienia odgrywają kolory dominujące we wnętrzach. I choć ich wybór determinowany jest głównie przez nasze subiektywne odczucia, to nie powinniśmy przy tym całkowicie pomijać kilku stałych zasad dotyczących odpowiedniego dobory barw. Podpowiadamy, na co w tym względzie należy zwrócić szczególną uwagę.
Artykuły powiązane
salon

Kolor Roku 2011 w architekturze wnętrz

Mus z limonki, czyli Kolor Roku 2011, jest barwą przyjazną, dodającą pozytywnej, naturalnej energii. Należy ona do gamy kolorów jasnych, tak więc nie zmniejsza optycznie przestrzeni. W żółtawym świetle zyskuje na lekkości, niosąc odprężenie i błogość. Przywodzi na myśl sielskie pejzaże pełne wiosennych łąk. Przy oświetleniu o lekko niebieskawej barwie lub będąc
w miejscach zacienionych, zyskuje na drapieżności i motywuje do działania. Zatem sprawdzi się niezależnie od pory roku – zimą dodając energii, a latem przyjemnie wyciszając.
salon

Ciemne kolory we wnętrzu

Intensywne szarości, brązy, czy też granat, purpura, a nawet czerń – wszystkie te kolory w aranżacji budzą zarówno zachwyt swoją oryginalnością, jak i obawy związane z efektem końcowym – smutnym lub wizualnie przytłaczającym. – Ciemne barwy to sprawdzony sposób na dodanie wnętrzu szyku.
dekoracje.pościel

Dodatki aranżacyjne w kolorach brązu i turkusu

Dobór zestawienia kolorystycznego bardzo często bywa decydujący w aspekcie atrakcyjności aranżacji. Modny minimalistyczny design jest doskonałym tłem dla mebli i elementów wyposażenia wnętrza, w odważnych tonacjach kolorystycznych. Intensywny kolor wyeksponowany na białym tle staje się jeszcze bardziej wyrazisty, a aranżacja nabiera indywidualnego charakteru.
 
    Najlepsze projekty domów