Dla kogo idealne są domy parterowe?

Każdy z nas ma różne potrzeby mieszkaniowe. Niektórzy preferują duży metraż i przestronne pomieszczenia. Inni uwielbiają małe, przytulne pokoiki znajdujące się na poddaszu. A dla kogo są domy parterowe? Czyje oczekiwania są w stanie spełnić jednopoziomowe budynki?

Dla osób, którym zależy na niskich kosztach budowy

Budowa parterówki oznacza przede wszystkim niższe koszty inwestycji budowlanej niż w przypadku wyboru projektu domu piętrowego. Wiąże się to z:
• mniejszym zapotrzebowaniem na materiały budowlane,
• brakiem konieczności montażu schodów,
• mniejszymi kosztami wykończenia domu.

Przed wyborem projektu i rozpoczęciem budowy uwzględnij długookresową perspektywę. Jeśli planujesz w przyszłości powiększyć rodzinę albo lubisz zbierać rzeczy, za kilka lat może nie starczyć Ci przestrzeni, która zaspokoi Twoje potrzeby mieszkaniowe. Pamiętaj o nich przy podejmowaniu decyzji.

parterowka 2

fot. parterowka 2

Dla aktywnych seniorów i dzieci

Przeczytaj również: Podłoga. Sufit. Strop.

Osoby starsze mogą mieć problem z poruszaniem się pomiędzy kondygnacjami. Konieczność chodzenia po schodach może okazać się nie lada wyzwaniem również w przypadku dzieci. W obu przypadkach świetnie sprawdzają się domy parterowe, gdzie wszystkie pomieszczenia znajdują się na jednym poziomie. Projekty domów jednokondygnacyjnych są funkcjonalne, co możemy zobaczyć na przykładzie realizacji projektu domu Klementynka II G1 przygotowanego przez Pracownię Projektową Archipelag.

parterowka 1

fot. parterowka 1

Przeprowadzka na emeryturze do domu z ogródkiem znajdującym się na spokojnym osiedlu lub na przedmieściach to marzenie wielu osób. Parterówki pomagają to marzenie urzeczywistnić.

Dla małych przedsiębiorców

Prowadząc działalność gospodarczą, można pokusić się o posiadanie siedziby lub biura w domu. W ten sposób uda się uniknąć wynajmowania dodatkowej powierzchni biurowej. Podczas wyboru projektu domu zadbaj o to, aby była możliwość oddzielenia pomieszczeń wykorzystywanych na potrzeby firmy od pokojów, w których będziesz prowadzić życie rodzinne. W ten sposób przystosujesz swój dom zarówno do pracy, jak i do odpoczynku. Przemyśl takie rozwiązanie, zanim rozpoczniesz budowę.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)