Dlaczego warto wybrać projekt domu z garażem?

Podczas budowy domu należy zastanowić się, czy w przyszłości będziemy potrzebowali takiego pomieszczenia jak garaż. Większość rodzin posiada przynajmniej jeden samochód osobowy. Aby pojazd nie niszczył się z powodu niekorzystnych warunków atmosferycznych (np. deszczu, śniegu i mrozu), lepiej zadbać o jego garażowanie. Z tą kwestią wiąże się podstawowe pytanie – czy wybrać projekt domu z garażem wkomponowanym w bryłę budynku, czy może zdecydować się na wolnostojącą wiatę? Jakie plusy mają domy z garażem?

Nie zmokniesz, kiedy pada deszcz

Posiadanie garażu wbudowanego w bryłę budynku jest bardzo praktyczne. Kiedy

Dom z garażem

fot. Dom z garażem

pada deszcz, z domu możesz przejść bezpośrednio do pomieszczenia, gdzie stoi samochód, wsiąść do auta, pilotem otworzyć drzwi garażowe i wyjechać np. na zakupy. Nie trzeba w ogóle wychodzić na dwór, dzięki czemu podczas ulewy z pewnością nie zmokniesz. Takie rozwiązanie przydaje się także, kiedy wracasz z zakupami. Torby i reklamówki nie będą mokre, a ty spokojnie przejdziesz do domu, gdzie rozpakujesz zakupione artykuły spożywcze.


Dodatkowy taras

Przebierając w projektach domów z garażem, można natknąć się na plany, w których garaż nieco wystaje z bryły budynku.

Dom z garażem2

fot. Dom z garażem2

W pierwszej chwili może się to wydać nieco dziwne, jednak takie rozwiązanie architektoniczne warto zastosować i sprytnie wykorzystać. Nad garażem wystarczy zaplanować taras – idealne miejsce do spędzania ciepłych wieczorów. Należy jedynie pamiętać, aby nie przesadzić z liczbą elementów aranżacyjnych, które mogą nieco przytłoczyć cały budynek. Lepiej postawić na minimalizm: stół, krzesła oraz niewielki parasol, a całość ciekawie dopełnić altanką z roślinami.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)