Wygodne domowe biuro

Co zrobić, aby powakacyjny powrót do biura okazał się przyjemny? Jest na to sposób! Można zaaranżować je na nowo. Popuśćmy więc wodze fantazji i nie ulegajmy tradycyjnym, sztywnym normom biurowego wystroju. Stwórzmy miejsce, w którym będziemy przede wszystkim dobrze się czuć, do którego będziemy chętnie wracać, niezależnie od obowiązków, jakie na nas czekają.

Podstawą biurowego wyposażenie jest oczywiście biurko – odpowiednio dopasowane do naszych wymagań, z wystarczającą liczbą szuflad lub bez nich, z blatem o wygodnej dla nas powierzchni. Postawmy na jakość i solidność wykonania, ponieważ będzie nam służyło co najmniej kilka lat. Zdecydujmy się na takie, które poza funkcjonalnością, odpowiada naszym upodobaniom, które ma w sobie „to coś”. Nie bójmy się oryginalności, pamiętajmy, że nasze domowe biuro powinno zapewniać nam wygodę oraz dobre samopoczucie. A naprawdę mamy w czym wybierać: od tradycyjnych, masywnych i drewnianych biurek, przez takie w stylu vintage, aż do nowoczesnych – w całości szklanych lub z tworzywa.

biurko

Zobacz: Gra kolorów

fot. biurko

Krzesło niejedno ma imię
Typowo biurowo-obrotowe? A może coś niestandardowego? Z podłokietnikami czy bez? Drewniane, z tworzywa, a może skórzane? Wybór krzesła do biura dobrze przemyśleć pod kątem wygody, funkcjonalności i zdrowia naszego kręgosłupa. Do tego jeszcze odpowiadający nam design, a z siedzeniem przy biurku nie będziemy mieli problemów.

krzesła

fot. krzesła

Zobacz również: Najcichszy okap na rynku
krzesła

fot. krzesła

Lampka biurowa? Niekoniecznie „szablonowa”
A teraz coś dla wzroku – i z medycznego, i z estetycznego punktu widzenia. Biurowe lampy nie muszą być nudne!

lampy

fot. lampy

Regał regałowi nie równy
Zalety regałów są powszechnie znane – przede wszystkim pomagają w porządkowaniu materiałów, dokumentacji i literatury, a niejednokrotnie dodają ogromnego uroku pomieszczeniu. Aby urozmaicić wnętrze i dodać mu oryginalnego charakteru, możemy zdecydować się na regał inny niż klasyczny (prostokątny z poziomymi półkami). Wyjątkowo ciekawie prezentują się m.in. regały z półkami rozmieszczonymi ukośnie, czy naścienne w kształcie ślimaka.

regały

fot. regały

W sytuacji, gdy nie mamy miejsca, by zmieścić standardowy regał lub, gdy tak duża przestrzeń nie jest nam potrzebna, warto zdecydować się na bardzo wygodne kubiki. Można je układać pojedynczo lub jeden na drugim, tworząc tym samym regal dostosowany wielkością do naszych potrzeb i możliwości pomieszczenia.

meble do biura

fot. meble do biura

REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)