X
 
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 
 
budowanie

Ściana trójwarstwowa – dla tych, którzy nie uznają kompromisów

Jak w prosty sposób połączyć solidność i wytrzymałość ściany z bardzo dobrymi parametrami termicznymi i akustycznymi? Zastosować najlepsze materiały w swojej klasie i „zamknąć” je w jednym murze.
bloczki

Domy energooszczędne z silikatów

W maju 2014 roku zostanie uruchomiony program dopłat do budownictwa energooszczędnego i pasywnego. O dofinansowanie będą mogły ubiega się wszystkie osoby planujące budowę budującym domu lub kupujące mieszkania od dewelopera. Warunkiem jest jednak niskie zapotrzebowanie na energię do ogrzewania lub chłodzenia nieruchomości.
pustaki ceramiczne

10 powodów, aby zbudować dom z ceramiki

Prawie połowa indywidualnych inwestorów w Polsce decyduje się na budowę domu z pustaków ceramicznych – wynika z danych serwisu Oferteo.pl. Dlaczego Polacy tak wysoko cenią właśnie tą technologię?
ocieplanie

Ocieplanie glifów okiennych

Glify okienne i drzwiowe to miejsca w których przegroda jest najcieńsza, przez co niekontrolowanie wychładza się i sprzyja powstawaniu tzw. mostków termicznych. Na zimnej powierzchni muru para wodna skrapla się i stwarza środowisko idealne do rozwoju pleśni oraz grzybów. Jak temu zapobiec?
budowa domu

Murowanie na sucho - korzyść dla inwestora i... wykonawcy!

Innowacje w budownictwie pozwalają nie tylko obniżyć koszty utrzymania gotowej inwestycji, ale również znacznie skrócić czas budowy. Takim systemem jest sucha zaprawa Porotherm Dryfix, która umożliwia wznoszenie ścian z pustaków ceramicznych o połowę szybciej, niż w przypadku standardowych zapraw.
budowa domu

Porotherm Dryfix - obniż koszty prądu i wody na budowie

Do kosztów budowy domu wlicza się nie tylko zakup materiałów i robocizna pracowników. Znaczącą część wydatków stanowi również zużycie wody i prądu na placu budowy. Odpowiedni dobór materiałów budowlanych pozwala na spore oszczędności w zużyciu tych mediów.
ściana jednowarstwowa

Ściany jednowarstwowe – ciepłe i funkcjonalne

Mają odpowiednie parametry cieplne, są bardzo trwałe, a domy wykonane w tej technologii powstają najszybciej. Ściany jednowarstwowe zyskują coraz większą popularność, chociaż wokół tej technologii krąży wiele mitów. Poniżej obalamy te najpopularniejsze.
budowa domu

Zatrzymać ciepło w domu

To, czy nasz dom nie będzie się przegrzewał w lecie i wychładzał w zimie zależy w dużej mierze od bezwładności cieplnej, która określa podatność materiału na zmiany temperatury otoczenia.
 
 
    Najlepsze projekty domów
 
Inne wiadomości

Co można samodzielnie naprawić w oknie dachowym?

VeluxDbając o okna dachowe na co dzień, konserwując je zgodnie z zaleceniami producenta, raczej nie będziemy mieli kłopotów z ich sprawnym funkcjonowaniem ani z ewentualnymi uszkodzeniami. Gdyby jednak rama lub skrzydło okna zostały zarysowane, nastąpiło zużycie powłoki lakieru czy uszkodzenie uszczelki, to warto wiedzieć, że większość tego typu napraw w oknie dachowym można wykonać samodzielnie.

Ocieplanie ścian od wewnątrz

ocieplanie
Ocieplanie ścian od wewnątrz to niekiedy jedyne rozwiązanie, aby poprawić komfort cieplny. Niestety izolacja od środka jest o wiele mniej korzystna niż ta stosowana od zewnątrz. Przed rozpoczęciem remontu, warto wiedzieć jakie szkody może przynieść zastosowanie tej metody termomodernizacji.

Ogród jako strefa relaksu

zestaw wypoczynkowyCoraz więcej ogrodów spełnia dziś funkcję wypoczynkową. Czasami nawet strefa rekreacji jest najważniejsza i wszystko inne, tj. roślinność czy dekor, jest jej podporządkowane.

25 lat VEKA Polska na muralu

Jak przystało na 25-lecie, nie wystarczył tylko tort. Taki jubileusz wymaga przecież czegoś wyjątkowego. Powstał więc… mural!